Uměním za obnovu Bečvy

UMĚNÍM ZA OBNOVU BEČVY
Bečva teče skrze naše srdce

Rádi bychom přispěli k obnově řeky Bečvy po ekologické havárii, ke které došlo v září loňského roku. Proto oslovujeme umělce, kterým toto téma není lhostejné, aby se zapojili do naší výzvy.

 • složili píseň
 • namalovali obraz
 • napsali básně nebo povídku
 • vymodelovali sochu
 • natočili video
 • připravili taneční choreografii nebo performance

  TEĎ JE ŘADA NA NÁS

 • zapojme se do aukce – http://www.beneficeproleccos.cz/ (bude probíhat od čtvrtku 17. do neděle 28. února)
 • sledujme živý stream v sobotu 20. února od 13:00 z Galerie PROSTOR ve Stříbrné ulici ve Valašském Meziříčí.- https://youtu.be/-msWPhMKnyI
 • podpořme propagaci akce ve sbírce – https://www.donio.cz/UmenimZaObnovuBecvy

Pocházíme z Valašského Meziříčí a jeho okolí. Bečva teče skrze naše srdce, skrze místa, kde jsme vyrůstali, kde žijeme. Nechceme na nikoho ukazovat, ale také nechceme sedět s rukama v klíně a nechat téma Bečvy vyšumět. Chceme přispět k obnově řeky.

Proto jsme se rozhodli uspořádat dobročinnou aukci Uměním za obnovu Bečvy, jejíž výtěžek půjde na transparentní účet Českého rybářského svazu č.: 35036038/5500 s názvem Bečva 2020, ze kterého bude obnova řeky financována. Přejděta na stránku Rybářského svazu nebo účtu Bečva 2020, abyste rozuměli účelu pro který budou peníze použity.

Aukce vybraných děl proběhne formou online streamu, jehož součástí budou hudební vstupy, a happening, který proběhne na soutoku Vsetínské a Rožnovské Bečvy.
Svým darovaným dílem přispělo více něž sto umělců, všechna díla by měla být k vidění v albu https://www.facebook.com/media/set?vanity=101517528623642… a k vydražení už od čtvrtku na stránce http://www.beneficeproleccos.cz/. Jsou mezi nimi např. výtvarkyně MgA. Vendula Chalánková, Veronika Psotková, Dalibor MAX Krch, karikaturista Miroslav Kemel.
 
Kromě dražby vybraných obrazů budete moci v sobotu 20. února poslouchat písně a básně věnované řece Bečvě od Tomáše Kočka a intimního orchestru, Kaczi, Lucie Redlové a Milana Bátora, Romana Polách, Lenka Halové a Kláry Goldstein, Radomíra Nováka, Michaely Chyllové, děvčat Clubovna jam session a Juhyňka. Odvysíláme i video vstupy od Davida Kollera, Elektrick Mann, Muchy, Petr Fialy, Niny Hynes, Petra Marka, skupiny Lakrato, Moniky Sonkové, taneční skupiny Missing Elements a dalších.
 
Chcete-li podpořit Bečvu tancem, zpěvem, divadelním vystoupením, čtením literárního díla, etc., můžete se osobně zúčastnit happeningu, který se bude konat v průběhu aukce dne 20. 2. 2021 od 13:00 na soutoku Bečvy ve Valašském Meziříčí. Z tohoto místa budou probíhat vstupy do živého vysílání.

Realizaci a především propagaci této akce můžete podpořit na Donio.cz

Děkujeme.
Za organizátory
Zbyněk Hanko
becva@art-market.cz
775 635 426

 

Tisková zpráva ke stažení: TZ Uměním za obnovu Bečvy – výzva pro umělce
Plakát ke stažení

Za podporu akce Uměním za obnovu Bečvy děkujeme:

Napsali o akci Uměním za obnovu Bečvy:

Záznam tiskové konference k akci: